HAKKIMDA

İzmit Gökçeler köyünde başladı her şey…

Ne zaman mı biter? Orası kader…

Burada hoşuma giden makale, yazı, resim paylaşıyor, bazen de kendim yazmaya çalışıyorum.

Takipçi kaygımız yok. Nitelikli azınlık hoş gelsin. Zira herkes kendi aklının ölçüsüne uyan sözler edeni sever.  Burada ciddi şeyler oluyor, ölçü yüksek …

Genel özgeçmiş…
1976 yılında İzmit’e bağlı Gökçeler köyünde doğdu. Japonların kurduğu Tuzla Teknik Okullarını (JICA) bitirdikten sonra sistem yöneticiliği üzerine okudu. Profesyonel yaşamına 1996 yılında başladı. Çeşitli firmalarda yazılım ve satış konularında çalışarak deneyim kazandı.
 
Askerliğinin ardından Almanya’da sistem yöneticiliği eğitimleri aldı ve Almanya, Fransa, Avusturya, İsviçre, Türkmenistan ve Romanya gibi ülkelerde düzenlenen farklı branşlardaki fuar, seminer ve eğitimlere katıldı. Astaş Holding gibi önemli kuruluşlarda çalıştı. İklimlendirme sektöründe çeşitli firmalarda yöneticilik yaptı.
 
Edindiği tecrübelerle 2009 yılında nem alma teknolojileri ve inşaat kurutma konusunda dünya lideri Alman firması Trotec International Holding GmbH ile birlikte Trotec Türkiye’yi kurdu.
 
Alparslan Ölmez, halen ortağı olduğu Trotec Türkiye şirketinde yöneticiliğe devam etmektedir. Aynı zamanda Türkiye’nin büyük inşaat şirketlerine, önde gelen mimar ve mimarlık firmalarına teknik inşaat kurutma seminerleri; gıda firmalarına “gıda sektöründe nem” konulu seminerler vermektedir.